Vi använder kakor (cookies) på vår webbplats. Genom att surfa vidare accepterar du dessa. Läs mer om de kakor vi använder på arboga.se
Ett rött stort trähus och en gårdsplan fylld med människor.

Auktion i Vintjärn

Konstnär: Yngve Svedlund

Mått i cm: 67 x 80

Tillkomstår:

Teknik: Grafik

Inköpt:

Konstnären föddes 1925 i Åmots bruk och dog 2017 i Stockholm. Konstverket är en färglitografi.

Kontakt för den här sidan:

Senast uppdaterad: