Ett rött stort trähus och en gårdsplan fylld med människor.

Auktion i Bingsjö

Konstnär: Yngve Svedlund

Mått i cm: 52 x 55

Tillkomstår:

Teknik: Grafik

Inköpt:

Konstnären föddes 1925 i Åmots bruk och dog 2017 i Stockholm. Konstverket är en färglitografi.

Kontakt för den här sidan:

Senast uppdaterad: