Gruppledare i kommunfullmäktige

Varje politiskt parti som är representerat i kommunfullmäktige har utsett minst en och högst tre gruppledare.


Gruppledare i kommunfullmäktige

Parti

Namn

E-post

M

Jonna Lindman

jonna.lindman@arboga.se

C

Hans Ivarsson

hans.ivarsson@arboga.se

C

Marie-Louise Söderström  

marie-louise.soderstrom@arboga.se

L

Anders Cargerman

anders.cargerman@arboga.se

L

Richard Fallqvist

richard.fallqvist@arboga.se

S

Lena Träff

lena.traff@arboga.se

S

Karin Cladin

karin.cladin@arboga.se

MP

Mikael von Melsted

mikael.vonmelsted@arboga.se  

MP

Charlotte Ahlgren

charlotte.ahlgren@arboga.se

KD

Jonas Stenzelius

jonas.stenzelius@arboga.se

V

Dan Avdic Karlsson

dan.karlsson@arboga.se

V

Inga-Lill Frössman

inga-lill.frossman@arboga.se

SD

Tony Pehrsson

tony.pehrsson@arboga.se

SD

Martin Nyqvist

martin.nyqvist@arboga.se

OPA  

Carl-Erik Almskoug

carl-erik.almskoug@arboga.se

OPA

Sune Gustavsson

sune.gustavsson@arboga.se

    

Tipsa en kompis

Kontakt för den här sidan:

Senast uppdaterad: 30 oktober 2018

Kontakt och öppettider

Telefon: 0589-870 00
E-post: arboga.kommun@arboga.se

Arboga kommun
Box 45
732 21 Arboga
Besöksadress: Smedjegatan 5

Organisationsnummer 212000-2122

Öppettider och telefonnummer